Hrvati u Spanjolskoj, Croatas en España, koliko nas ima?

Croacia Foro de Croacia Hrvati u Španjolskoj, Croatas en España Hrvati u Spanjolskoj, Croatas en España, koliko nas ima?

Este debate contiene 160 respuestas, tiene 52 mensajes y lo actualizó  Valentina hace 1 mes, 2 semanas.

Viendo 15 publicaciones - del 121 al 135 (de un total de 161)

• Autor
    Publicaciones
    Imagen de perfil de SabVito
    SabVito
    Participante

Bok Elena,
    evo ja zivim u Spanjolskoj od prosle godine od 9.mj., prvo sam zivjela u Madridu skoro godinu dana i sad sam u Coruñi (odakle je decko) i sad sam u potrazi za poslom (zavrsila prevoditeljsvo njemacki/talijanski/hrvatski u Austriji) u 4.mj. Svi mi govore da cu s njemackim i engleskim (koji sam ucila samo u srednjoj) naci posao bez problema, pogotovo ovdje u Coruñi gdje nema bas puno stranaca (barem sam ja stekla takav dojam). Tako da vjerujem da bi se ti s tvojom diplomom engleskoga mogla snaci (hrvatski ti ne treba ni u Hrvatskoj, kamoli ovdje hehe). Ako imas vremena i novaca, pocni uciti francuski ili portugalski, to se dosta trazi. Ili njemacki, ali posto taj jezik ni sami Nijemci ne znaju kako treba, bolja je ova druga opcija 🙂
    A u kojem gradu bi htjela zivjeti? U Madridu sam upoznala hrpu Engleza i Amera koji predaju engleski iako nemaju nikakve kvalifikacije, ali rade to eto zato sto im je najjednostavnije i zato sto svi ovdje zele izvorne govornike. U Barceloni ima puno nasih (tj. iz bivse Juge) koliko sam mogla skuziti dok sam bila tamo 5 dana i ovako s neta, cime se bave, nemam pojma. Ako zelis posao, naci ces ga milom ili silom, jedini problemcic je sto dok trazis posao, moras zivjeti i jesti, a to bas i nije jeftino (ni u Hrvatskoj, ni ovdje). Ne slusaj ljude kad ti govore da je kriza i sta ti ja znam. Sto se tice muza, naci ces ga prije ovdje nego u Hrvatskoj, tu nema brige 😉

Imagen de perfil de Always
    Always
    Participante

Ovakav poziv više aludira na nešto sasvim drugo, nikom ne preporučam da ide tamo samo tako kao muha bez glave jer će najprije se uvaliti u probleme, ovakve komentare treba izbjegavati.

Imagen de perfil de djl
    djl
    Participante

Pozdrav svima.
    Kako pocinjem s radom u Madridu 1.10. vec duze vrijeme trazim stanove. Neznam spanjolski a na upite mailom na engleskom mi uglavnom ne odgovaraju (ili odgovaraju na tako losem engleskom da jedva razumijem). Nasao sam neke stanove (ne bas povoljne) na http://www.lethome.es dok mi na fotocasa mi ne odgovaraju uopce. Imate li neki prijedlog vase iskustvo ili nesto slicno.
    Puno hvala, pozdrav!

SabVito
    Participante

@always wrote:

Ovakav poziv više aludira na nešto sasvim drugo, nikom ne preporučam da ide tamo samo tako kao muha bez glave jer će najprije se uvaliti u probleme, ovakve komentare treba izbjegavati.

Pa ne bi Elena isla kao muha bez glave, nego s diplomom. I pitala je za savjet, a ne za komentare koji ubijaju u pojam.

Imagen de perfil de admin
    admin
    Participante

Ja sam otisao u Madrid kao “muha bez glave”…i eto me ovdje vec nesto vise od 13 godina 😉

Imagen de perfil de Always
    Always
    Participante

Sabvito ako ti se ne sviđaju moji komentari ,suzdrži se od odgovora na njih , svatko je tu punoljetan pa neka sam odluči za sebe.

A tvoj post kad pročita netko ozbiljniji više zvuči kao neki post za trgovinu ljudima nego nešto pametno. A takvih slučajeva ima puno jer ipak je lakše bilo našem admin kao muškarcu otići tamo kao ” muha bez glave ” nego bilo kojoj ženi iz bilo koje zemlje svijeta. Svi znamo da se svašta događa svugdje.

SabVito
    Participante

ok, od sada sutim, bjezim u kuhinju gdje i pripadam (zato sto sam zensko) i ne izlazim vise iz stana da me slucajno ne bi neki zli Spanjolac na ulici oteo dok setam po gradu, jer da, takve stvari se dogadaju samo u Spanjolskoj.

admin
    Participante

Time-out!!! 😀
    Ne morate do Spanjolske da bi Vam se desilo nesto lose…dovoljno je da prosecete Marjanom 😉

Imagen de perfil de dani_donosti
    dani_donosti
    Participante

Bok svima.
    Ja zivim u San Sebastianu godinu i pol. Nisam upoznala ni jednog hrvata. Ak ima jos ko ovdje, javite se 🙂
    Pozz

Imagen de perfil de marinella
    marinella
    Participante

pozdrav svima iz fuengirole ,zovem se Natalia i zivim u Spaniji 15 godina .

admin
    Participante

Pozdrav Natalia!
    “Susjedi” smo 😉
    Zivim u Marbelli od ’07.
    Za sada nas je troje na “Costi del sol”.
    Mogli bi se dogovoriti za cevape u Marbelli jedan dan 😕 😉
    Pozdrav!

Imagen de perfil de denmlasaric
    denmlasaric
    Participante

pozdrav iz logroña

admin
    Participante

Dobrodosao na forum! Odlicno, ima nas i u Logroñu 😉

Imagen de perfil de maki
    maki
    Participante

pozdrav svima!
    javljam se iz marbelle.ovdje sam vec mjesec dana. dosla sam kod sestricne koja se vamo doselila ovo ljeto.
    planiram ostat 3mj.prezimit, pravit joj drustvo i pomoc oko 3 fantasticna klinca!
    iako su svi super novo lice/prica bi mi dobro doslo za promjenu…
    pa ako je neko za kavu i setnju marbellom nek se javi!
    poz

admin
    Participante

Pozdrav Maki!
    Spremamo okupljanje s rostiljem za jedno tjedan dana ( u Marbelli, blizu “Piruli-a”) pa ako nam se zelis pridruziti, posalji mi broj mobitela na PM.
    Ima nas dosta s klincima, pa je i familija sestricne dobrodosla 😉
    Sretan Bozic i sve najbolje u Novoj Godini!!!

alquiler de coche en croacia
Viendo 15 publicaciones - del 121 al 135 (de un total de 161)

Debes estar registrado para responder a este debate.

Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies