Hrvati u Spanjolskoj, Croatas en España, koliko nas ima?

Viendo 15 entradas - de la 106 a la 120 (de un total de 165)
  • Autor
    Entradas
  • #12279
    Mario
    Superadministrador

      Pozdrav Kika
      “Sperceraj” (brasno, mlijeko, sol, secer, riza, jaja, meso…) u Spanjolskoj je jeftiniji do 20%.
      Ako su mu uz posao ponudili placen smjestaj i oko 1300 eura mjesecnu placu, ovdje moze se zivjeti sasvim lagodno.
      E sad, takodjer, ovisi o familiji i pojedincu koliko im treba za “lagodan zivot” 😉
      Pozdrav

      #12280

      Heej ekipa 😀
      Drago mi je da nas ima i u Spanjolskoj!!!!
      Vec sam Adminu poslala e-mail, ali ako jos netko ima kakvu informaciju kako najlakse naci povoljan smjestaj u Benalmadeni, molim neka javi.
      Uglavnom, ako mi odobre vizu, za oko 30 dana dolazim tamo na 5 mjeseci, raditi Profesionalnu praksu.

      #12281
      Mario
      Superadministrador

        Bok Nikolina
        Fotocasa je ok web za trazenje smjestaja u Spanjolskoj.
        Evo tu naprimjer smjestaj u Benalmadeni za 350 eura mjesecno sa rezijama ukljucenim u cijenu(?!):
        http://goo.gl/CU4T9
        Prosvljaj malo po tom webu. Ima dosta dobrih ponuda. Obicno traze polog u iznosu za mjesec dana i mjesec dana najma unaprijed.
        Korisnik ovog foruma “hrvoje” trenutacno zivi u Benalmadeni. Poslalji mu PM… dobro je upucen u tamnosnja zbivanja 😉
        Vidimo se u Benalmadeni ili Marbelli 😉

        #12282

        super 🙂
        Admin hvala ti puno, nadam se da nece biti problema sa vizom.
        Da li je nekome od vas bilo problema sa dobivanjem vize???

        p.s. Nadam se da cemo imati priliku se upoznati 😉

        #12283
        Mario
        Superadministrador

          @nikolinad wrote:

          super 🙂
          Admin hvala ti puno, nadam se da nece biti problema sa vizom.
          Da li je nekome od vas bilo problema sa dobivanjem vize???

          p.s. Nadam se da cemo imati priliku se upoznati 😉

          Za boravak do 90 dana ne treba viza… ti vjerovatno cekas neku radnu dozvolu ili permiso de residencia….

          #12284

          Uglavnom, dolazim raditi stručnu praksu preko ERASMUS programa, ostati cu 6 mjeseci.
          Ovo mi je prvi put da sudjelujem u ovom programu, pa neznam dali moze biti kakvih problema sa vizom.
          Uglavnom su mi u Veleposlanstvu rekli da moram cekat njihov odgovor 🙁

          #12285
          Mario
          Superadministrador

            @nikolinad wrote:

            Uglavnom, dolazim raditi stručnu praksu preko ERASMUS programa, ostati cu 6 mjeseci.
            Ovo mi je prvi put da sudjelujem u ovom programu, pa neznam dali moze biti kakvih problema sa vizom.
            Uglavnom su mi u Veleposlanstvu rekli da moram cekat njihov odgovor 🙁

            Neznam kako funkcioniraju prakse preko Erasmusa, ali znam da ovdje mozes biti do 3 mjeseca bez ikakve vize.

            #12286

            Neznam kako funkcioniraju prakse preko Erasmusa, ali znam da ovdje mozes biti do 3 mjeseca bez ikakve vize.[/quote]

            Ok, hvala ti.
            Moram priznati da jos neznam kako ovo dopisivanje preko foruma funkcionora, pa nemoj te sta zamjeriti 😉
            Stvarno se veselim dolasku u Benalmadenu, nadam se da me oni u Veleposlanstvu nece iznevjeriti 🙁
            Jos da se Hrvoje javi, poslala sam mu mail….valjda me nece iznevjeriti 😉

            #12299

            Pozdrav svima,
            prijatelj mi se ženi u Sevilla-i za prekrasnu malu španjolku, a ja kum !
            e sad problem: kako napraviti barem dio večeri štimung sa našom muzikom ?
            da li netko zna da postoji neki naš kulturno umjetnički klub (KUD) ili neka ekipa koja svira tamburice, harmoniku ? Ako znate, molim vas javite mi …
            Neće to biti svadba ako ne čujem “Ne dirajte mi ravnicu”, “Udaše mi moju Tenu” … 🙂

            #12300
            Mario
            Superadministrador

              Tesko ces ovdje naci tamburase…
              Korisnik “Baranjac”, Bosko Beuk je u Valenciji i svira gitaru…mozda on zna kojeg tamburasa tu u “blizini” 😕
              ¿Znas da spanjolskim svadbama nema zive svirke?
              Do ponoci torta i nakon toga DJ…..
              Bez janjetine, odojka y vinskog gulasa 🙁
              Falit ce ti to vise nego tamburasi 😉

              #12301
              djl

                Pozdrav svima!

                Dobio sam posao u Madridu na 4 godine. Zanima me da li španjolci priznaju izvanbračnu vezu pri izdavanju vize ili par mora biti vjenčan. Budući da ja i cura planiramo preseliti u Madrid!

                Hvala.

                P.S.
                Neznam Španjolski, postoji li negdje opcija da forum bude na engleskom ili hrvatskom.

                #12302
                Mario
                Superadministrador

                  Super da si dobio posao u Madridu, mislim da ne priznaju izvanbračnu vezu, mislim da i malo zemalja priznaje takvu vezu, mogu provjeriti, najbolje bi bilo da pitaš admin. pošto je on Hrvat koji već godinama živi u Španjolskoj, ovaj forum ti je uglavnom za španjolce koji dolaze u hrvatsku kao turisti da znaju neke osnovne informacije, uglavnom startaj učiti španjolski, nije tako težak pogotovo kad ćeš tamo živjeti, što se cure tiče ona može biti u španjolskoj 3 mjeseca kao turist, uglavnom javi se ako ti još šta treba i na pp. Govorim španjolski tako da ti mogu pomoći. Pozdrav

                  #12303
                  djl

                    Puno hvala.
                    Ovo za curu su mi već rekli u veleposlanstvu, tako da ćemo se vjenčati. Na poslu se govori engleski, al sam svejedno počeo učiti španjolski. Jedni veći problem mi se čini pronalazak stana. Da li postoji nekakav spanjolski portal za iznajmljivanje stanova?

                    #12304
                    Mario
                    Superadministrador

                      postoji da, http://www.fotocasa.es ima sigurno još nekih, pogledaj malo po forumu još je ljudi pitalo za smještaj. Sretno u pronalasku stana i na poslu. Pogledala sam ono u vezi parova u Španjolskoj se priznaju sve vrste zajednica, izvanbračna zajednica ali se trebaju registrirati ovisno o regiji di žive recimo u Madridu registro de pareja de hecho je za izvanbračnu zajednicu, itd. dosta je komplicirano. Pozdrav

                      #12305
                      Mario
                      Superadministrador

                        Pozdrav svim Hrvatima u Španjolskoj i onina koji to namjeravaju postati! 🙂

                        Voljela bih vam se pridružiti kao još jedna velika obožavateljica Španjolske (jezika, glazbe, hrane, itd.) Nažalost, dosad nisam imala priliku posjetiti tu divnu zemlju čak ni kao turistica, ali vjerujem da će se u bliskoj budućnosti nešto promijeniti. Samostalno učim španjolski (planira se upisat neki tečaj za neki veći stupanj, ali se gledaju sve moguće serije, čitaju knjige, skuplja vokabular i tako to… :D), a inače studiram engleski i hrvatski pa sam htjela pitati nekoga od veterana za mišljenje. Osim čuvanja djece, spremanja i sl., kakve su šanse za normalan život s tim fakultetom? Ne ciljam ni na kakav luksuz, dovoljno da se ima gdje spavati, što jesti i nešto za obući 😀

                        Može i udaja ako treba, samo da više odem tamo, hehe :))

                      Viendo 15 entradas - de la 106 a la 120 (de un total de 165)
                      • Debes estar registrado para responder a este debate.
                      ADVERTISEMENT

                      Welcome Back!

                      Login to your account below

                      Create New Account!

                      Fill the forms bellow to register

                      Retrieve your password

                      Please enter your username or email address to reset your password.