Hrvati u Spanjolskoj, Croatas en España, koliko nas ima?

Viendo 15 entradas - de la 31 a la 45 (de un total de 165)
  • Autor
    Entradas
  • #12215

    @admin wrote:

    Boook Anabella…
    Dobrodosla na forum 😉

    …ali sam čitala po forumima da je jako teško upasti ako si NON- EU citizen….

    Gdje je to tesko upasti??!!
    U Madrid ? 🙄
    Ako si mogla uciti Spanjolski u Valenciji…zbog cega mislis da Spanjolski nebi mogla uciti i u Madridu?!
    Pozdrav

    Hvala 🙂
    Ma ne, nije se to odnosilo na učenje španjolskog u Madridu, već na samo studiranje tamo. 😀

    #12216
    Mario
    Superadministrador

      Mislim da ti studiranje nije problem ni u jednoj zemlji jer se viza za to postoji i mislim da tu nema puno problema jedino ovisi o tvojim financijama. Pozdrav

      #12217

      Mario, evo nas jos 2, zivim s muzem vec godinu i nesto u Madridu, nikako da nadjemo sve te Hrvate… help 🙂

      #12218
      Mario
      Superadministrador

        Pozdrav
        “Madridski Hrvati” su najsramezljiviji i najnepredljiviji;)
        Kada sam zivio u Madridu…bilo je pokusaja okupljanja na razlicitim mjestima…skupilo bi nas se oko 15-20…ali
        bi susret nerijetko zavrsio raznoraznim verbalinm kofliktima…pa ti susreti nisu dugo trajali.
        Od tada je proslo dosta godina i “postava” se promjenila pa ti predlazem da
        ako imas vremena i volje na:
        viewforum.php?f=13
        otvoris “nuevo tema”: “Hrvati u Madridu”, i pokusas ponovno okupiti nam “zemljake”.
        Bolji susreti su uvijek bili na Bozicnom Domjenku Hrvatske ambasade….Domaci prsut, sir, vino i kolaci ;)….i, s obzirom da je okupljanje jednom godisnje, ljudi se ne stignu dovoljno upoznati da bi se posvadjali 😉
        Javi im se u ambasadu da te stave na mailing listu i posalju pozivnicu…ili cu ti je ja poslati kada je primim….
        Ja nemogu ici jer nisam u Madridu….
        Jel Vam ok u Madridu?
        Osim sto je majoneza losa, nema ajvara, cevapa i bureka, a po hrvatsku pizzu treba voziti 50 kilometara….meni je bilo dobro 😉
        Pozdrav
        Mario

        #12219

        Dobar dan svima ,

        Pozdrav iz Pais Baska(Bilbao) hrvatima u Spanjolskoj, ovdje nas ima, koliko ja znam oko 10 -ak , ali nismo u medusobnom kontaktu , tako da moze biti da nas je i vise i da neznamo jedni za druge . Zahvalio bih Mariu na ovoj ljepoj iniciativi i stranici koja nas je vise nego jedanput spasila 😉 od spanjolaca zeljnih informacija i nadam se da cemo se barem ovim putem moci malo povezati . Ako netko zna za nekog Hrvata ovdje molio bih Vas da mi javi ovdje ,hvala.
        Mario ,tebe bih zamolio ,ako ti nije tesko da mi se javis , nesto bih te htio pitat . Racunam da mozes vidjet moj e-mail .

        Dovidjenja svima i hvala . Igor

        #12220

        Hola a todoooos!
        Voljela bih stupiti u kontakt s Hrvatima koji žive u Barceloni, pa da se ponekad i nađemo…
        Pozdrav, Dani

        #12221

        @admin wrote:

        Pozdrav
        “Madridski Hrvati” su najsramezljiviji i najnepredljiviji;)
        Kada sam zivio u Madridu…bilo je pokusaja okupljanja na razlicitim mjestima…skupilo bi nas se oko 15-20…ali
        bi susret nerijetko zavrsio raznoraznim verbalinm kofliktima…pa ti susreti nisu dugo trajali.
        Od tada je proslo dosta godina i “postava” se promjenila pa ti predlazem da
        ako imas vremena i volje na:
        viewforum.php?f=13
        otvoris “nuevo tema”: “Hrvati u Madridu”, i pokusas ponovno okupiti nam “zemljake”.
        Bolji susreti su uvijek bili na Bozicnom Domjenku Hrvatske ambasade….Domaci prsut, sir, vino i kolaci ;)….i, s obzirom da je okupljanje jednom godisnje, ljudi se ne stignu dovoljno upoznati da bi se posvadjali 😉
        Javi im se u ambasadu da te stave na mailing listu i posalju pozivnicu…ili cu ti je ja poslati kada je primim….
        Ja nemogu ici jer nisam u Madridu….
        Jel Vam ok u Madridu?
        Osim sto je majoneza losa, nema ajvara, cevapa i bureka, a po hrvatsku pizzu treba voziti 50 kilometara….meni je bilo dobro 😉
        Pozdrav
        Mario

        Pozdrav,
        kao prvo hvala na tim informacijama , zalosno je cuti da je tako bilo…ali i zamisljivo 😈 😆
        Pokusali smo se informirati u ambasadi prije nesto vise od godinu dana o stanju i zbivanju hrvata u madridu ali smo dobili drzak odgovor da oni nisu turisticka agencija i da nema nikakvih informacija…tako da je u startu propala nasa nakana da se ukljucimo u takve aktivnosti. Moze biti da smo “naletili” na lose-raspolozenu osobu ali je iskustvo bilo zaista negativno..nazalost. Mozda bi trebalo ponovno pokusati…
        Poslije toga smo upoznali neke “nase” raje kroz godinu dana sto smo ovdje tako da tu i tamo u malom krugu mozes popricati na svom jeziku.
        Inace smo zadovoljni sa zivotom u madridu..kazu nema nigdje ko u madridu pa tak valda i jest. Ti se nalazis sad u Marbelli, jel tak? kako je tam?
        Sto se tice cevapa i bureka naravno nema ih nigdje ko u nasoj rodnoj bosni, ali svakako bih jedna mala cevapara imala veliki potencijal u madridu… 😀

        A ta hrvatska pizza sto si spomenuo na 50 km gdje se nalazi???? 😛

        #12222
        Mario
        Superadministrador

          Pozdrav
          Hrvatska ambasada je prica za sebe….ljudi koji rade tamo ne vole da ih se smeta 🙄
          Drugi puta ponesi Louis Vuitton torbicu od nekoliko tisuca eura, zlatni lanac, narukvicu i dijamantne prstencice…
          pa da vidis koliko su ljubazni 😉
          Njima siesta pocinje rano ujutro kada ambasada pocinje sa “radom” i zavrsava kada krenu na pocinak.
          Mislim da, opcenito, ambasade funkcioniraju poput nekog ducana….ako mislis potrositi ili investirati koji euro…dobrodosla!!!
          Ako samo trazis neku informaciju….zlo i naopako…
          U Marbelli ili u Madridu..ili pak u Albacete-u…ista situacija…sve je to spanjolska.
          To da…ovdje je zimi pretezno suncano i dan je duzi nego u Madridu…
          Mozda svratim u Madrid dvadesetiprvog slijedeceg mjeseca……pa odemo na pizzu kod zemljaka…
          Ako ne…evo adrese::
          C/ Alcaldes de la Villa, 32 19170 Casar
          Slabo poznam te ljude…ali vjeruj mi…pizza im je genijalna….

          #12223

          Dobra vecer ,

          Mario tvoja ideja i poziv na pizzu 😉 mi izgledaju interesantnim . Jos cemo se cuti ali okvirno mozes racunat na moj dolazak . Bok svima

          #12224
          Mario
          Superadministrador

            @IGORP wrote:

            Dobra vecer ,

            Mario tvoja ideja i poziv na pizzu 😉 mi izgledaju interesantnim . Jos cemo se cuti ali okvirno mozes racunat na moj dolazak . Bok svima

            Odlicno…ne idem solo 😉
            Problem je sto 22.12 pada na srijedu…malo ih je koji ce imati slobodno poslijepodne…

            #12225

            Bok zovem se Katarina, i zivim u Bilbau. Mislim da znam Igora!!Ako mi mozes pomoci da ga na neki nacin kontaktiram…Molim te:)
            Ja sam dosla u Spanjolsku za slavnim slikama, sa 19 godina, sad imam 26, i moram priznati da mi nekad tesko pada jer se u Spanjolskoj ne osjecam ko Spanjolka, a ni u Hrvatskoj se ne osjecam ko Hrvatica.
            Do prije par godina Spanjolci nisu znali gdje je Hrvatska, i nekad mi tako fali, a nekad je tako mrzim, skroz cudni osjecaji 🙄
            I ima stvari koje mi i tu i tamo smetaju, ali evo neke stvari sto si napisao (ne zelim kritizirati) kao nasa turisticka zajednica ili ambasada, sa kojima se potpuno slazem, i nikako ne razumijem takva ponasanja nasih ljudi prema svojima, cak su Spanjolci u Zagrebu bili ljubazniji. 😳
            I to je sto me zapravo osvojilo, Spanjolci su puno ljubazniji ljudi, i nekako je tu lakse(iako je sad Spanjolska u krizi) ostvariti nesto, jer ako u Hrvatskoj nemas debelu, ali jako debelu vezu, pozdravi se sa svim blagodatima zivota (to sam iskusila prosle godine kad sam trebala odvjetnika).
            I tako, ali doba u koje mi najvise fali Hrvatska je Bozic, satori na Jelacicu sa kuhanim vinom i kobasicama, jer nekako ima vise ugodaja. I ljeto kad mi fali nase plavo more (jer u Baskiji u kolovozu pljusti svih 30 dana).
            Kako je vama, jel se vi nekad osjecate tako?

            #12226
            Mario
            Superadministrador

              Bok svima!

              Imam 20 godina i trenutno živim u Portugalu i na proljeće selim u Barcelonu na (još uvijek) neodređeno vrijeme.
              Nadam se da ima ljudi željnih razgovora na hrvatskom 🙂

              Pozdrav svima!

              #12210
              Mario
              Superadministrador

                Ufff…kasnim malo s “azuriranjem” foruma…ispricavam se. Bozic, Nova Godina, slavlja, sarme i pive su me sasvim odvratili od foruma.
                S malim zakasnjenjem zelim svim nasima Sve Najbolje u 2011 s nadom da cemo (cete) se ove godine svi malo vise medjusobno druziti.
                Pizza i piva u Korculi su prosle sasvim u redu…Igor je potegnuo iz Bilba-a, Kike sa svojom familijom iz Pedrezuele, ja iz Malage a
                Kico nas je docekao u pizzeriji. Po nasem najstarijem Hrvatskom obicaju ;), pojelo se i popilo i druzenje je proslo u najboljem redu ( bez izgreda 😉 :bounce: )
                Katarina;
                Zaista, ….slab im je Bozicni i Novogodisnji “stimung” u Spanjolskoj…na trgovima prodaju petarde, prskalice, perike….i to je sve.
                Mozda ostaju bez apetita od ushicenja..ili neznaju kuhati na otvorenom…
                U svakom slucaju…s obzirom koliko “fiesti” godisnje organiziraju (kojih nama u Hr.fali)…nije im za zamjeriti za taj “mali” propust na kraju godine.
                Ja razmisljam u povratku u Hrvatsku sa suprugom i djecom.
                Mislim da ce jednu Spanjolku biti bolje prihvatiti u Hrvatskoj nego sto prihvacaju jednog Hrvata u Spanjolskoj.
                Jasno…zarada i kvaliteta zivota…e to je vec druga tema….
                Sada sam se cuo sa Igorom..niti on nije pratio zbivanja na forumu…kaze da ce ti se javiti na PM
                Color/black:
                Nadam se da ce ti se javiti netko iz Barcelone…osobno (samo preko foruma) ne poznam nikoga od Hrvata koji zive u Barceloni…
                Javi se kad stignes u Barcelonu..
                pozdrav svima

                #12227

                Puno ti hvala na odgovoru!!!Nema problema, glavno je da se slavi 😉 I hvala ti sto si kontaktirao Igora!!!
                Jesi li u braku sa Hrvaticom?Onda vjerujem da nostalgija mora biti malo veca. Jer ja sam u braku sa Spanjolcem, pa se nekako svaki malo prilagodi :mrgreen: On je dosta hrvatskog naucio, ali kad mu pokusavam objasniti neke stvari onda tek razumijem kolko je nas jezik kompliciran.
                Jel vi osjetite krizu?
                Meni je bilo dosta glupih poslova, pa sam otvorila posao (uz muzevu pomoc), i zasad nije lose, pa zato ni ne razmisljam o nekom povratku. Ali uvijek mastam o povratku jednog dana kad bude ‘soldi’ 😉
                Osobno mislim da Hrvatska ima dosta potencijala, samo dosad nismo imali puno srece 🙁
                Kakva je to pizzerija o kojoj pricate?Jos uvijek nisam probala pizzu hvale vrijednu…
                Puno pozdrava!!

                #12228
                Mario
                Superadministrador

                  Pozdrav Kate
                  U braku sam sa Spanjolkom…zato sam i rekao u proslom postu:

                  Mislim da ce jednu Spanjolku biti bolje prihvatiti u Hrvatskoj nego sto prihvacaju jednog Hrvata u Spanjolskoj.

                  Vlasnik pizzerije Korcula je Kico iz Zagreba..pa kada odem do Madrida..svratim tamo na pizzu..
                  Kada su poceli…pizze su bile velike k’o one zagrebacke sa “napumpanim ” rubovima…
                  kada smo se nasli prije bozica…vise to nije bilo to…jos uvijek velike…ali mi tjesto nije vise odgovaralo toliko…
                  U svakom slucaju…fino mjesto za druzenje i okupljanje sa nasim ljudima…
                  Pozdrav

                Viendo 15 entradas - de la 31 a la 45 (de un total de 165)
                • Debes estar registrado para responder a este debate.
                ADVERTISEMENT

                Welcome Back!

                Login to your account below

                Create New Account!

                Fill the forms bellow to register

                Retrieve your password

                Please enter your username or email address to reset your password.