Hrvati u Spanjolskoj, Croatas en España, koliko nas ima?

Este debate contiene 160 respuestas, tiene 52 mensajes y lo actualizó  Valentina hace 2 meses, 3 semanas.

Viendo 15 publicaciones - del 16 al 30 (de un total de 161)
  • Autor
    Publicaciones

Always
    Participante

Pozdrav iz Rovinja našim španjolskim Hrvatima,super mi je ovaj forum. Ciao

Anónimo

@always wrote:

Pozdrav iz Rovinja našim španjolskim Hrvatima,super mi je ovaj forum. Ciao

Pozdraw Always…
    Dobrodosla na forum…
    Pozdrav Istri…bio sam prosle godine tjedan dana…prekrasna je….steta sto se ministar
    turizma nije rodio tamo…sada bi imali vise gostiju ;)…ovako sve ide u Dubrovnik 😥
    Vidim da iznajmljujes apartmane…
    Ako zelis…slobodno se izreklamiraj na forumu …samo…slabi su Spanjolci….noc-dvije…maximalno 3…
    Ako imas bilokakav savjet, ideju…pucaj…
    Spanjolski ti ide bolje nego meni…mogla bi malo cesce svratiti na forum 😉
    ..pa da se ja malo opustim.. :mrgreen:
    ciaoooo

Emanuella
    Participante

@admin wrote:

Postovanje Ema (vidim da mi “vikate”, pa cu i ja u istom tonu 😉 )
    Nastavit’ cu ovdje…Tesko mi je sa spanjolskim padezima 😆 …”po naski” je lakse 😉
    ………………………………….
    …………………..
    ……….
    Pozdrav

Srdacan Pozzzz … Admin – Mario!

Hvala na lipom pismu 😉 …drago mi je da ste napisali tako, samo napried…:))))

Ne, nemam nikakve veze sa HTZ, i da budem iskrana nikada nisam posjetila tu Oficinu, samo sam cula da postoi.
    …ali kako vidim, i bolje da nisam posjetila, 😆 😆 😆 …

Sto se tice ducana “Croata” Plaza Norte 2, cula sam o njima
    od prvih dana kad su pomislili otvoriti, ali ne radim tamo, jer za me je predaleko San Stebasian de los Reyes ,… ja zivim u Centru Madrida.

Sve najbolje… 🙂 🙂 …

Ema.

fagusto79
    Participante

Supeeeeeer broj Hrvata raste…Mario koliko nas jos fali 2 tisuce 900 i????

Anónimo

Fali jos 2995 hrvata…ma sigurno su svi na godisnjem.. navaliti ce na forum kada se vrate….
    pa ih molim…polako, jedan po jedan…
    na ovom forumu ima mjesta za sve…

boskobosko
    Participante

živin u hrvatskoj ali san proveja skoro 6 godina u španljolskoj tako da se jednim velikin djelon osječan španjolcem Živija san u Cadiz,Algeciras,Cordoba marko

Anónimo

Pozdrav Marko
    Dobrodosao na forum…vidim da nudis apartmane..nema problema…to se uvijek trazi…postavi i neke fotografije ako imas…
    mario

south-st
    Miembro

Dobra večer našim Hrvatima po cijeloj Španjolskoj ! Imam 28 godina,iz Splita sam. Ne znam kako da započnem,ali dobro…Imam veliku želju za doć u Španjolsku,naučit jezik,i naravno radit i zaradit,ako je moguće. Započeo sam učenje jezika sam,dao sam si vremena,gramatika,glagoli,čak i sapunice,itd,itd…Ali smatram da je najbolje učit jezik u toj državi u kojoj želiš boravit,pričat sa ljudima koji tamo žive…Nemam velikih iluzija za snivat velike novce,jer san dosta realan.Prva mi je želja živjeti neko vrijeme u Španjolskoj,naučiti što bolje jezik,i probat se negdje zaposliti,pa nakraju što bude…
    Jer imam veliku želju za tim.Našao sam ovaj forum,i volio bih da mi se neko javi i da mi odgovori kakvo je stanje,što je bolje,što ne…
    Kako sam iz Splita,nekako mi je draža uvijek bila Barcelona,more,sunce…Pa ako ima neko da mi nešto savjetuje,stvarno bi volio da mi pošalje na e-mail svoja viđenja…
    Zovem se Vedran,moj e-mail je: south-st@net.hr
    Nadam se pozitivnom odgovoru,hvala vam i svi mi budite pozdravljeni !

P.S. Tražio sam u Hrvatskoj klubove,saveze CRO-ESP,ali nisam ništa našao…
    Još jednom,veliki pozdrav iz Splita !

Always
    Participante

Eh teško će ti to biti south -st pošto mi nismo u Europskoj uniji a vidiš i tamo je kriza zavladala i tamo neki ljudi jedva krpaju kraj s krajem kao što sam vidjela na tv-u neki dan tako da čisto sumnjam , ostani na forumu,usavrši španjolski pa pričekaj da uđemo u EU pa ćeš vidjeti,nikad se ne zna. Pozdrav Splitu iz Rovinja.

south-st
    Miembro

@always wrote:

Eh teško će ti to biti south -st pošto mi nismo u Europskoj uniji a vidiš i tamo je kriza zavladala i tamo neki ljudi jedva krpaju kraj s krajem kao što sam vidjela na tv-u neki dan tako da čisto sumnjam , ostani na forumu,usavrši španjolski pa pričekaj da uđemo u EU pa ćeš vidjeti,nikad se ne zna. Pozdrav Splitu iz Rovinja.

Znam za to,Europska unija,i tako to…Bar se može malo-pomalo učit španjolski,pa kad budemo jednom u EU,možda bude sriće…Nego me čisto zanimalo kako je tamo,bez obzira na recesiju,kakve se mogućnosti nude za stranca,kakvi poslovi,kakve su plaće,itd,itd…Život,unajmljivanje stana,domaći ljudi…
    Pozdrav Rovinju iz Splita,ili bolje JEDINSTVENOJ Istri !

Anónimo

Pozdrav
    Ja sam stigao u Spanjolsku prije nekih 12 godina..bez posla, papira i ijedne rijeci spanjolskog….ali onda su bila neka druga vremena….
    Trenutacno ima dosta hrvata koji preprodaju slike…kupe jeftino replike slika pa ih onda preprodaju po uredima, ducanima, trgovima…
    naporan posao i zarada nije zagarantirana ukoliko nisi dobar trgovac….to je jedino sto se trenutacno moze raditi bez “papira”…
    Dosta ljudi iz istocnih zemalja dolaze brati voce…ali pojma nemam preko koje “veze” bi si mogao naci taj posao..

Dani Tremols
    Participante

Pozdrav svim Hrvatima koji žive u Španjolskoj!
    I ja sam odnedavno jedna od njih… 🙂 Imam 25 godina, živim u Barceloni, a inače sam iz Šibenika. Pohvale kreatoru ovog foruma, super ideja i odlična stvar za nas koji smo daleko od kuće… 🙁
    Nadam se da će se još više ljudi pridružiti i podijeliti svoja iskustva o životu u Španjolskoj… 🙂

Anónimo

Boook Dani….Dobrodosla!!! :thumleft:

Anabellla
    Participante

Pozdrav svim Hrvatima u Španjolskoj. 😀
    Dakle, mene zanima studiranje u Španjolskoj (Preddiplomski ) Dosta siteova sam prošla, prikupljala informacije, čitala iskustva ljudi po forumima itd. Učenica sam jedne gimnazije u Zagrebu i prolazim s vrlo dobrim uspjehom te intenzivno učim španjolski. Ovo ljeto sam bila učila španjolski u Valenciji i oduševila sam se ! 🙂 Moj španjolski je dosta dobar ( B2 nivel 😀 ), te ga namjeravam ponovno ovo ljeto učit u samom srcu Španjolske, Madridu. 🙂 Voljela bi znati ako postoji ovdje koja dobra duša, koja ima ikakva iskustva s tim da mi pomogne, bila bih vam zahvalna. 😀 Veoma sam zagrijana za to, ali sam čitala po forumima da je jako teško upasti ako si NON- EU citizen. 😕 Gdje da potažim daljne informacije ? 😀

Anónimo

Boook Anabella…
    Dobrodosla na forum 😉

…ali sam čitala po forumima da je jako teško upasti ako si NON- EU citizen….

Gdje je to tesko upasti??!!
    U Madrid ? 🙄
    Ako si mogla uciti Spanjolski u Valenciji…zbog cega mislis da Spanjolski nebi mogla uciti i u Madridu?!
    Pozdrav

alquiler de coche en croacia
Viendo 15 publicaciones - del 16 al 30 (de un total de 161)

Debes estar registrado para responder a este debate.

Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies