Hrvati u Spanjolskoj, Croatas en España, koliko nas ima?

Viendo 15 entradas - de la 151 a la 165 (de un total de 165)
  • Autor
    Entradas
  • #12331

    @admin wrote:

    Booook Beita,
    Spanjolska trenutacno broji miloooneee ljudi bez posla.
    Postoji mogucnost da si nadjes posao, ali u tom slucaju ces raditi neki posao koji nitko od spanjolaca ne prihvaca, tj. raditi za manju lovu ili na “crno”.
    Nisi spomenula “struku” i dali govoris spanjolski….ak’ ti je svejedno sta ces raditi, u “startu”, ti preporucam da preko ljeta odes na Ibizu i pocnes konobariti ili raditi “Public Relation” za barove i diskoteke (znanje engleskog jezika, minimalno, ti je potrebno)
    Taj isti posao bi mogla raditi i u Alicante-u, ali na Ibizi se taj posao trazi vise.
    Ne brini zbog “aktivnosti” foruma. Nije nesto “aktivan” jer su se prijasnji korisnici, vjerovatno, lijepo skrasili u spanjolskoj, pa im forum vise nije potereba
    Bilo bi krasno da se jave s vremena na vrijeme 😉
    A tak bus valjda “nestala” i ti cim zaradis prvi milon 🙂
    Sreeetnoo..
    P.S. Sve bu OK 😉

    nikako da se javim nazad 😉 Niš, ja sam otisla u Alicante, dva i pol mjeseca trazila posao, ali nista..donosila sam zivotopise u ducane, slala online..prijavljivala se za hotele i aerolinije.. jos nisam dobila nijedan odgovor natrag 🙁 sva sreca zivim sa deckom, pa on nekako vuce nas oboje, ali htjela bih sto prije i ja nesto zaradjivati..
    Govorim tecno engleski i spanjolski, tu nema problema, zato i trazim neke internacionalne poslove kao na aerodromu i sl. jer mislim da imam vise prednosti.
    Zavrsila sam gimnaziju 2009-te, a trenutno sam na drugoj godini ekonomskog fakulteta u Zagrebu..nisam se uspjela prebaciti tamo 😉 Sada sam u Zag tenutno na ispitima, za 10 dana se vracam i krece druga runda, nadam se da ce se nac nesto…

    Veliki pozdrav svima još jednom :)) Jedva cekam vratiti se na mediterransku klimu, tu se smrzaaavaaam :)) LP

    #12332

    Bok ljudi,
    prva stvar: Irena, hocu ja na snimanje! 🙂 Samo sto sad zivim u Coruñi, ne znam dal ti je to daleko.

    I savjet Beiti: pokusaj predavati engleski. Stavi oglas na tusclasesparticulares.com i vec ce se netko javiti! Tako sam ja pocela (s njemackim) i sad imam posla preko glave, cak ni ne trazim nista drugo jer mi se predavanje svidjelo. Mozes i slagati da si zivjela u Engleskoj, to im je glavno 😀 Imam prijatelja na Tajvanu, predaje engleski i zivi od toga i to samo zato sto je slagao da je Amerikanac, a veze nema ni s engleskim, ni s Amerikom hehehe

    #12333
    Mario
    Superadministrador

      Pozdrav svima !
      iako zivim u Baskiji vec 3 godine nisam srela nikoga iz nasih krajeva.
      Drago mi je da sam nasla ovaj forum, pa ako je netko u Bilbau….

      #12334

      ista stvar na majorki,cini se da ovdje samo dvoje hrvata zivi-radi..

      #12335
      Mario
      Superadministrador

        Pozdrav :ymhug:
        Ako trazite hrvate u nekoj spanjolskoj regiji, gradu, selu…predlazem vam da otvorite novu temu:
        – klik na hrvati-u-spanjolskoj-croatas-en-espana.html
        – klik na “NUEVOTEMA”
        – Nazive teme “Hrvati na, npr. Mallorci”
        – rjec dvije o sebi
        – i klik na “Enviar”
        Na taj nacin ce vas biti puno lakse pronaci ukoliko nas ostali “zemljaci” traze guglajucki :ymhug:
        Pozdrav svima!!!

        #12336
        Mario
        Superadministrador

          evo administratore idem poslusati tvoj savjet….pozdrav !

          #12337

          Hola a todos!
          Najljepše vas molim par savjeta – kroz tri tjedna dolazim u Španjolsku na neko vrijeme, nadam se što duže i zanima me zna li itko koja je procedura prijave boravišta, dobivanja radne dozvole i slično.
          Svaki komentar je dobrodošao.
          Hvala puno, pozdrav svima!

          #12338

          SabVito, hvala na savjetima!! Pokusat cu nesto 🙂

          Ivona, što se tice boravista i radne dozvole: odi u Ured za strance (ne znam gdje jer nisi napisla kam ides) i tamo si napravi NIE (ko naš OIB samo za strance), to ti je gotovo u par sati i sluzi ti kao dokumet za identifikaciju dok si na španjolskom teritoriju. Meni su rekli da prebivalište (residencia) imam automatski buduci da smo u Uniji (Croacia es comunitaria).
          Radna dozvola je problem do 01.07.2015. sto znaci da ju ne mozes dobiti na lijepe oči već ju tvoj poslodavac mora zahtijevati od nadležnih organa. Za napraviti ti nekakav ugovor uopce, poslodavac ce te traziti sljedece: NIE i Numero de Seguridad Social – oboje mozes dobiti u jednom danu (i ako tete ne znaju da je Hrv u Uniji zahtjevaj da se raspitaju odmah i da znas da sigurno imas pravo da ti izdaju taj broj! :ymsmug: ). Prvo NIE, sa NIE ideš po NSS i sa tim poslodavcu raditi ugovor, obje strane potpisane te on taj ugovor nosi negdje i zahtjeva tvoju radnu dozvolu. I to je to 🙂 nadam se da sam ti pomogla bar malo 😀

          Saludos a todos,

          ako ima nekog u alicanteu, javite se, ako ne za tri tjedna Palma de Mallorca 🙂

          LP

          #12339

          Mi smo na Mallorci 🙂

          #12340
          Mario
          Superadministrador

            Odlicno!!!! Oni su na Mallorci!!! :ymhug:

            #25426

            Pozdrav! Vidim da niste aktivni već koju godinu, ali vrijedi pokušati…
            Ja nisam u Španjolskoj, ali razmišljam o kupnji kuće tamo. Kakve su mogućnosti za kupnju kuće za strance? Koliko je novaca potrebno za preživjeti mjesečno? Bili smo u Španjolskoj 2008. i onda smo bili podstanari. Ali koliko se sjećam, mjesečni izdatci su nam bili manji nego u Hrvatskoj. Posao ne tražim.

            #26148
            Mario
            Superadministrador

              Hola a todos!

              Vidim da forum već neko vrijeme nije aktivan, ali ipak ću pokušati…ima li koga domaćeg u Malagi ovih dana? 🙂 boravim kratko vrijeme u Španjolskoj, i oko Božića i blagdana ću biti u Malagi, pa ako ima neko da bi volio progovoriti domaći jezik uživo, kao npr ja, molim da mi se javi 🙂

              Saludos!

              #26371
              Mario Fajt
              Participante

                Bok Ornela,
                Zivim sa familijom u Marbelli (5okm zapadno od Malage) pa ako te put nanese ovamo, obavezno nam se javi 😉
                Pozdrav

                • Esta respuesta fue modificada hace 11 meses, 2 semanas por Mario.
                #28274

                Lipi PODRAV svima koji zivite u Spanjolskoj!

                Ja sam Alek, hrvatskog podrijetla rodjen u Rumunjskoj, imam dalmatinske korenje. pradid mi je dosa u rumunjskom Banatu iz ololice Vrlike, ono trbuhom za kruhom,  a ja sad isto trbuhom za kruhom u Spanjolskoj, na Balearsskim Otocima, otok Mallorca, zivim u okolici Palme, atko ima netko od nasih , molim ga da mi se javi !

                Cekam i nadam se da ce netko nesto napisati!

                Pozdrav!!!

                I neg nas Bog cuva i bdi!

                 

                #28288
                Mario
                Superadministrador

                  Zivio Alek,
                  Mi se svi preselili na facebook grupu “Hrvati u Spanjolskoj”
                  Javi nam se tamo!
                  https://www.facebook.com/groups/hrvatiuspanjolskoj/
                  Zivio

                Viendo 15 entradas - de la 151 a la 165 (de un total de 165)
                • Debes estar registrado para responder a este debate.
                ADVERTISEMENT

                Welcome Back!

                Login to your account below

                Create New Account!

                Fill the forms bellow to register

                Retrieve your password

                Please enter your username or email address to reset your password.