Hrvati u Madridu

Este debate contiene 43 respuestas, tiene 19 mensajes y lo actualizó  sherbet_head hace 2 años, 3 meses.

Viendo 15 publicaciones - del 16 al 30 (de un total de 44)
  • Autor
    Publicaciones

Anónimo

Pozdrav Marac
    Nije lose..posao u Madridu..i to na Castellani !!!(svojevrstan Wall street). Cestitam 😉
    Stanovi i apartmani su tamo najskuplji…
    Broj 168 je nekih par sto metara od Stadiona Santiago Bernabeu.
    Znaci, silazis na metro stanici “Santiago Bernabeu”
    To je linea Metro broj 10.
    http://www.iesoa.pangea.org/article.php?id_article=214
    Preporucam ti da trazis apartman u blizini bilo koje metro stanice kroz koju prolazi linija 10 (…..Cuzco, Plaza de Castilla, Chamartin, Begoña…..)
    Sto je stanica dalje od mjesta gdje ces raditi, najam stana je jeftiniji. Ako nadjes nesto i na najudaljenijoj stanici..imas nekih 15 – 20 minuta do posla.
    Ovdje mozes pogledati zgradu na Castellana 168 ili pak pogledati bilo koju lokaciju u Madridu.
    http://es.qdq.com/callejero/madrid/madrid/x/86429/y/1513962/calle/paseo+castellana/num/168/pais/034/
    To ce ti trebati ako ces traziti stan preko neta..upises ulicu, broj..i vidis gdje i u kakvom stanju se nalazi “objekt” u kojem ces, eventualno, iznajmiti neki stan ili apartman.
    Mislim da bi ti bilo najbolje doci u Madrid, smjestiti se prvih par tjedana u nekom hostalu i “en situ”, traziti apartman, stan ili “studio” (jednosoban mali stancic).
    Iznajmljivaci obicno traze “aval” (dokument kojim banka garantira da imas lovu), “fianzu” iznos mjesecnog najma koji ti vracaju kada napustis stan (ako nesto “polomis”, od tuda naplacuju stetu) i najam za mjesec (ponekad 2) unaprijed.
    Znaci, ukoliko apartman kosta nekih 700 eura mjesecno treba ti minimalno 1400-2100 za “ulaz”.
    Zar ti poslodavac nemoze pomoci naci neki smjestaj?
    Bok
    mario

marac
    Participante

Mario,

hvala puno na informacijama!! Puno si/ste mi pomogli!!! btw ja sam isto Mario i drago mi je 😉

Karta Metroa će sigurno poslužiti, a pogotovo one slike svih lokacija u Madridu. Tnx Tnx Tnx!!! Jako s eveselim dolasku, dolazim sam, i stažirati ću u njihovom zavodu za statistiku tako da nije neki fancy ‘wall street’ posao, ali definitivno prilika koja se ne odbija 🙂
    Pitati ću naravno i poslodavce za stan, ali prvo sam htio malo izviditi situaciju pa da znam bar što i gdje hoću..

Uglavnom hvala još jednom na pomoći, ja ću pratiti ovaj forum, pa se možda i priključim na nekom Uskršnjem domjenku ako već neću stić na božićni 😉

Pozdrav svima vama ljudima dobre volje, a pogotovo hvala Mariu 🙂

Anónimo

Nema na cemu…ako jos sta treba..samo pitaj

kiko123
    Participante

hoce li biti ista veceras???
    pozdrav kiko

Madrileno
    Participante

Hola amigos!

Da li bi bilo moguće da 1. , 2. i 3. razred Fakulteta završim ovdje u Zagrebu pa se onda 4. i 5. godinu prebacim u Madrid? Te nakon fakulteta ostati živjeti tamo? Iznajmiti si stan,pronaći si posao etc…
    Znam da je trenutno to jako teško jer još nismo u EU,no kada uđemo (a nadam se da će to biti za 2-3 godine) hoće li se moći ostvariti moj san?
    Spreman sam raditi ko konj (u pravom smislu te riječi) hahaha spreman sam na SVE,no trebao bih više informacija KAKO to ostvariti?

Što se tiče španjolskog jezika – trenutno ga učim i ide mi jako dobro,za nekih 2 godine ću ga usavršiti i znati kao materini! Njemački sam učio 4 godine,ali teško bih se mogao sporazumjeti na tom jeziku.
    Engleski znam jako dobro. Čuo sam da Španjolci ne znaju baš “bajno” engleski,je li to istina? Dakle,kada bih došao studirati te 2 godine u Madrid,do tada bi španjolski znao kao hrvatski (što se i podrazumjeva da se zna,jel…) a engleski znam,mislim: tko ne zna engleski?! 🙄

Stvarno imam veliku želju za otići živjeti i raditi u Madrid. Što se tiče financijske situacije,niti sam neki bogataš,niti siromah. 😉

Kakvi su Madrižani? Cijene hrane,smještaja?

I imam još jedno pitanje:
    Rad preko ljeta u Španjolskoj? Da li je to ikako izvedivo? Nije bitan posao niti grad. Znam španjolski i engleski trenutno jako dobro i mogao bi se normalno sporazumjevati na španjolskom i engleskom.
    Nije mi bitan posao koji bih radio! Grad nije bitan; Madrid,Barcelona,Valencia,Sevilla,Malaga,Bilbao,La Coruna,Alicante…..
    Što god se nudi po dobroj cijeni bih prihvatio. Samo neznam odakle početi? Kako sve to izvesti?
    Probao bih to ovo ljeto malo eksperimentirati i otići u Španjolsku raditi 2 mjeseca. Znam da bi to sve bilo na crno jel,al jbg :mrgreen:

Hasta luego mis amigos y un abrazo desde Zagreb! Salud!

Always
    Participante

Hola Madrileńo kad sam već tu da ti odgovrim barem na neka pitanja,

Koliko je meni poznato Španjolci uglavnom ne govore druge jezike i ako da onda tek toliko da se mogu sporazumjeti ali koliko vidim to tebi ne bi trebao biti problem pošto kažeš učiš španjolski tako da se nemaš šta brinuti, kao drugo sada je u Španjolskoj kriza jednu 20 posto stanovništva je nezaposleno, kao treće moj savjet je da najprije završiš fakultet a ti sam odluči ako možeš ići na neku razmjenu studenata ovisno koji si faks i to , treće pa strpi se malo i eto pa ćemo mi u EU.

Un saludo desde Rovinj, no sé de donde eres ???

Madrileno
    Participante

Muchas grasicas por contestarme!
    Soy de Zagreb. Y tu,cuánto tiempo vives en Madrid?

Gdje se nalazi veleposlanstvo Španjolske u Zagrebu? Adresa?

Nadam se da će za 3-4 godine stanje u Španjolskoj biti bolje i da ću imati priliku nešto napraviti u Španjolskoj. Stvarno mi je to velika želja. 🙂

Anónimo

Bok Madrileño
    Evo adrese ambasade u Madridu….nadam se da ce biti od koristiti 😉
    Calle / Claudio Coello 78/2
    Telefon: 915776881 i 91 577 6901
    Web stranica:
    http://es.mfa.hr/?mv=1165&mh=210
    Pozdrav

IvaKata
    Participante

Bok svima!
    Evo jos jedne relativno ‘friške’ Madriđanke..radim doktorat u Madridu, zapravo sam počela u jednom malom gradiću ali na kraju izgleda da nema druge nego u glavni grad 🙂
    Tek sam danas naišla na ovaj forum, u jednom od onih trenutatka kada mi je dosta španjolskog (ma super je jezik, da. ali povremeno ipak …ma znate sve). Da li su još uvijek aktualna povremena okupljanja, kavice ili pivice s tapasima? bilo bi super upoznati vas makar na kavi 🙂
    I da, Marac, jesi li već našao stan? Ja ću se seliti oko 1.3, sadašnji stan je lijep i cimerice super al mi je soba mala)i daleko je od mog posla (Moncloa), ako nađeš stan i treba ti još koji cimer javi!

Anónimo

Queridos amigos, compañeros, miembros de la Asociación hispano-croata, alumnos…:

Les informo que en la primera semana de abril se celebrarán algunas actividades que les pueden ser de interés.

Los días 4, 5 y 6 de abril, en Alcalá de Henares se proyectaran 4 películas croatas en la Universidad de Alcalá de Henares, Colegio Málaga, aula 12.

El día 7 de abril en Madrid organizamos un encuentro literario con dos escritores croatas: Roman Simić Bodrožić e Ivana Simić Bodrožić que nos contarán sobre la producción contemporánea literaria en Croacia y sus obras, en un ambiente relajante e informal. El encuentro se realizará en la Librería del Centro, Calle de Galileo 52 a las 20 h.

El 8 de abril los dos escritores pasaran por Alcalá de Henares donde habrá otra charla en el Salón de Grados en la Universidad de Alcalá (Colegio Málaga) La hora queda por confirmarse)

Las actividades las organizan El Centro de lenguas extranjeras de la UAH con la ayuda de la Embajada de la República de Croacia en España, la editorial Baile del Sol y el Ministerio de Ciencia, Educación y Deporte Croata.

Les adjunto el programa con toda la información. Si tienen alguna duda, estoy a su disposición.

Un saludo cordial,

David Prpa,
    lector de la lengua y cultura croata en la UAH

http://www.centrodelenguas-uah.es/presentacion/presentacion_centrolenguasextranjeras.html

http://www.facebook.com/pages/Centro-de-Lenguas-Extranjeras-de-la-Universidad-de-Alcal%C3%A1/129000820457247

Anónimo

ABRIL MES DEL LIBRO

Acercamiento a la literatura joven croata

charla con

Roman Simić Bodrožić

e

Ivana Simić Bodrožić

Y presentación de los libros de Roman Simić Bodrožić:

De qué nos enamoramos?

y de Ivana Simić Bodrožić :

Primer paso a la oscuridad

Participan:

Roman Simić Bodrožić e Ivana Simić Bodrožić, autores; Dr. Francisco Javier Juez Gálvez, Filólogo y Profesor de Filología Eslava en la Universidad Complutense de Madrid; Petra Briški, traductora y David Prpa, lector de croata en la UAH.

Jueves 7 de abril a las 20 h

Entrada libre y gratuita

Roman Simić es un joven escritor croata que está despuntando en Europa. Licenciado en Literatura Comparada y Filología Española por la Universidad de Zagreb y editor de la revista literaria Relations y la colección Lenguas vivas, una antología de relatos cortos europeos, también es organizador del Festival del Relato Corto Europeo y autor de En el momento como en la selva, finalista del premio Goran para poetas jóvenes; y de los relatos Lugar donde pasaremos la noche y De qué nos enamoramos, 2005, publicada en español por la editorial canaria Baile del Sol. Su obra ha sido traducida a numerosos idiomas (inglés, lituano, español, francés, sueco, polaco, checo, búlgaro)

Ivana Simić Bodrožić, cursó estudios de Literatura y Filosofía en Zagreb. Poemas suyos han sido publicados en la revista literaria Marcos y el programa de radio Dragojevic Danijela ―Poesía en voz alta. En el año 2005 obtiene el premio para jóvenes poetas y la poesía publicando su primer poemario ― Primer paso a la oscuridad. Por el mismo libro obtiene el premio al mejor poemario Kvirin en 2005 de autores hasta 35 años.

En 2010 publica su primera novela Hotel Zagorje que se convirtió en un éxito instantáneo ganándole todos los premios más importantes, elogio de la crítica y gran popularidad entre los lectores.

De momento está trabajando en el guion para la película que llevará el mismo nombre.

Galileo, 52

28015 Madrid

Metro: Línea 2: Quevedo

Líneas 3, 4 y 6: Argüelles – Moncloa

Línea 7: Islas Filipinas
    Autobuses: 1-2-202-3-12-16-21-37-40-44-46

61-C1-C2-82-83-G-A-132-133-147-149-160-161-162

TEL: 34-914298363

http://www.centrodeartemoderno.net

http://www.libreriadelcentro.net

http://www.delcentroeditores.net

En Facebook: Centro de Arte Moderno – Madrid

En Twitter: CAMMADRID

Colaboran:

Anamaria
    Participante

Pozdrav svima!

Upravo sam stigla u Madrid (prije par dana), gdje cu raditi sljedecih godinu dana i sada sam u potrazi za stanom.
    Trenutno se to cini kao Sizifov posao jer ne pricam spanjolski, pa ovisim o drugim ljudima i njihovom slobodnom vremenu. Dodajmo tomu jos i to da bih preferirala zivot u centru, i dobijes krasnu kombinaciju … 🙂

Posto ne poznajem nikoga ovdje, osim par ljudi s posla, bilo bi super otici s nekim od vas na kavu ili pice.

Javite se,

Ana

Estudiante17
    Participante

Hola gente! Que tal? 🙂

Ovakva je situacija: Završavam 3.razred srednje škole i želja mi je ići studirati u Španjolsku,ciljam na Madrid. Imam još jednu školsku godinu za rješiti i onda Facultad. Sve 4 godine srednje škole sam prošao s 5. (tj.još imam 1 šk godinu ali uvjeren sam da će biti 5 ) . 🙂
    U Madridu bi volio upisati Facultad de Economicas.
    Engleski i španjolski – najmanji problem u cijeloj priči jer ću španjolski do 10 mjeseca sljedeće godine pričati kao i hrvatski i engleski.

Imam par pitanja.

Kolike su šanse da se honorarno zaposlim u Madridu? Nije bitan posao,bitno je da imam neke prihode… Imam ja svoje ušteđevine,a i roditelji bi još dali nešto pa bih mogao preživjeti prva 3 mjeseca bez honorarnog posla (platiti najamninu stana,semestar fakulteta,hrana i ostale najosnovnije potrebe) .
    cca 1800 €,bi to bilo dovoljno za prva 3 mjeseca?

Kako i gdje ići zatražiti stipendiju? Koje uvjete moram ispunjavati da bih primao stipendiju? Koliko € mjesečno se dobije od stipendije? Otprilike? 100 €,200 €,300 €,400 €,500 € ?

Hvala na odgovorima i lijep pozdrav. 🙂

Anónimo

Bok Estudiante17
    Citajuci tvoj “curriculum”, da sam director de “Facultad de Economicas”…bio bi mi prvi na listi 😉

Kolike su šanse da se honorarno zaposlim u Madridu?

bacio sam grah i izracunao:
    2%
    Oprosti mi na sarkazmu 8-| …ovdje stvari funkcioniraju kao i u hr….15% nezaposlenih spanjolaca…
    da bi se zaposlio honorarno ili bilokako…treba imat’ debelu znjoru.
    Stipendija?
    Utopija?

Marko
    Participante

Bok ekipa

Ja sam Marko. U madridu sam na magisteriju sa jos jednim frendom.
    Zanima me da li je ikako moguce nabaviti NIE u kracem vremenu od onog da cekam 6 mjeseci na sugavi dogovor (citaj cita previa)?

Isto tako zanima me koji su dobri klubovi i barovi za izaci van?

P.S. Ak je netko za cugu u Madridu nek se javi

alquiler de coche en croacia
Viendo 15 publicaciones - del 16 al 30 (de un total de 44)

Debes estar registrado para responder a este debate.

Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies
Ir a la barra de herramientas