Hrvati u Barceloni

Viendo 15 entradas - de la 1 a la 15 (de un total de 28)
  • Autor
    Entradas
  • #6245
    Mario
    Superadministrador

      Forum za sve Hrvate/ice koji zive u Barceloni. Kako se zivi? Kuća, pos´o, pos’o kuća…ili se nadje
      vremena i za izlaske?

      #13237
      Mario
      Superadministrador

        bok

        ja sam adrian, iz barcelona.

        me gustaría conocer a croatas que vivan en barcelona 🙂

        pozdrav a todos los hrvats del mundo

        #13238

        bok

        adrian, ja san isto iz barcelone i volia bi upoznat nase ljude sta zive u barceloni o spanjolskoj

        uvijek mislim da smo zajedno jaci kad je u pitanju nekakav problem ,uvijek mozemo da si pomegnemo ko ce koga ako nece svoj svoga nista pozdrav i javise

        #13239

        Hola,
        pozdrav iz Barcelone… pa ako je netko za cafe, ili malo razgovora na hrvatskom, tu sam.
        681 101 894

        #13248

        hola! zivim u hrvatskoj i zanima me da li mi netko moze reci kakav je zivot u spanjolskoj?kada god spomenem svojima da bih zivjela u spanjolskoj govore mi kako je tamo losije nego kod nas.inace sam zaljubljena u spanjolski jezik i kulturu.bila sam prosle godine na maturalcu tamo i osvojilo me sve. Megi

        #13250
        Mario
        Superadministrador

          @ZELJKO HERCEG wrote:

          Hola,
          pozdrav iz Barcelone… pa ako je netko za cafe, ili malo razgovora na hrvatskom, tu sam.
          681 101 894

          Nisam u BARCELONI već u Hrvatskoj, nego me zanima kao ste se snašli, u jednoj vašoj poruci ste napisali da ste se u Barcelonu doselili s obitelji,je li vam bilo teško?

          #13251

          Bok. Pa za sad se dobro drzimo. Hvala na pitanju. 🙂 Nesto radimo privatno, pa mogu organizirati putovanja. Meni osobno ovakav ritam odgovara (relacija ESP-HR-ESP). Godine 2000 sam otisao u Marseille, doslovno u nepoznato, i snasao sam se (naravno, uz pomoc nekoga). Ostao sam 4 godine. Ono najvaznije, upoznao sam majku moje dvije prekrasne curice. 🙂

          E sad je situacija drukcija jer je tu obitelj pa smo dosli u Barcelonu u stan kod sogora. Supruga je upisala studij, grad nam odgovara, klima nam odgovara… ne znam sta ti jos reci, ali svatko trazi svoju srecu. Meni one fore “stranac” i slicno ne pale. Svi smo mi od krvi i mesa, imamo pravo na zivot i srecu, a kugla zemaljska je za sve ljude na svijetu. Ja imam ponekad osjecaj da sam veci stranac u HR (pogotovo u svojem rodnom “selu”), nego tu u Barci.
          Ako imas priliku otici, vuce te ono nesto… onda nemas sta razmisljati. Uvijek se mozes vratiti kuci, je li tako?
          Ja gledam nekako sve s pozitivne strane i pokusavam uzivati u zivotu koliko se da. Dobrih i losih ljudi ima svugdje u svijetu. Naletio na sve moguce “profile” ljudi. Ima “ludjaka” koliko hoces, ali ima i ljudi za primjer koji te mogu jako motivirati. Nigdje nije lako, ali treba biti uopran, imati neki cilj. Ako nista drugo, naucit ces jezik, i steci daljnje poznanstvo koje te mozda odnese na neki drugu kraj kugle zemaljske.

          Nastavak slijedi…

          Puno pozdrava iz Barcelone !

          #13252
          Mario
          Superadministrador

            I ja isto imam dvije cure :ymhug: . Jedna ima 3 godine a druga ce u travnju navrsiti 2 godine.

            #13249
            Mario
            Superadministrador

              Ako imas priliku otici, vuce te ono nesto… onda nemas sta razmisljati. Uvijek se mozes vratiti kuci, je li tako?
              Ja gledam nekako sve s pozitivne strane i pokusavam uzivati u zivotu koliko se da. Dobrih i losih ljudi ima svugdje u svijetu. Naletio na sve moguce “profile” ljudi. Ima “ludjaka” koliko hoces, ali ima i ljudi za primjer koji te mogu jako motivirati. Nigdje nije lako, ali treba biti uopran, imati neki cilj. Ako nista drugo, naucit ces jezik, i steci daljnje poznanstvo koje te mozda odnese na neki drugu kraj kugle zemaljske.

              Da,upravo vuče me ono nešto za Barcelonom…ali neznam što valjda je to utjecaj rodbine koja tamo živi već 20 g.,a i zahvaljujući njima već jako dobro pričam španjolski. 🙂 Što se tiče ljudi..fala Bogu ima nas svakakvih i dobrih i loših kako u Hrvatskoj,tako i u Španjolskoj.Nego danas sam gledala na televiziji da ljudi u Barceloni pri zapošljavanju prvo gledaju nacionalnost..mislim da je to i dijelom normalno jer španjolac će prije zaposlit nekog svog nego nekog neznanca,mislim da je ista stvar i u Hrvatskoj.Ja sam optimistična i nadam se da ću jednog dana živjeti i svoju sreću naći u Barceloni :ymhug: ;;) :ymhug:

              #13253

              @ahorasangradedolor wrote:

              Da,upravo vuče me ono nešto za Barcelonom…ali neznam što valjda je to utjecaj rodbine koja tamo živi već 20 g.,a i zahvaljujući njima već jako dobro pričam španjolski. 🙂 Što se tiče ljudi..fala Bogu ima nas svakakvih i dobrih i loših kako u Hrvatskoj,tako i u Španjolskoj.Nego danas sam gledala na televiziji da ljudi u Barceloni pri zapošljavanju prvo gledaju nacionalnost..mislim da je to i dijelom normalno jer španjolac će prije zaposlit nekog svog nego nekog neznanca,mislim da je ista stvar i u Hrvatskoj.Ja sam optimistična i nadam se da ću jednog dana živjeti i svoju sreću naći u Barceloni :ymhug: ;;) :ymhug:

              A cuj, vjerojatno ima onog da ce spanjolac uzeti spanjolca… ili katalonac katalonaca… Nisam trazio posao pa ne znam. Ali ne mora biti. Ako si dobar radnik, siguran sam da te gazda nece pustiti nakon sto se dokazes. U Barceloni sve vrvi od “stranaca”. Ima latinoamerikanaca, kineza, rusa, 1 hrvat… :ymblushing: , sta ja znam… Kcerkicom idemo u park, pa se s klincima druzi i cujes ono.. mama spanjolka, tata englez… pa mama iz argentine tata “barcelonac”… ma tko te pita?
              Ja imam jako dobre fizicke predispozicije i nisam uopce upadljiv ovdje u barceloni. Šisam se kratko (citaj: brijem glavu odnosno celav sam), koza mi je zimi bijela, po ljeti prvo crvena pa kasnije mozda i dobijem neku boju, nosim suncane naocale da mi ne vide boju ociju, kad s nekim pricam samo govorim: a si? Noooo? Si si!! Claaaro! I to je to. Uklopio sam se. Hehheehehehe

              pozdraf!

              #13254
              Mario
              Superadministrador

                @ZELJKO HERCEG wrote:

                A cuj, vjerojatno ima onog da ce spanjolac uzeti spanjolca… ili katalonac katalonaca… Nisam trazio posao pa ne znam. Ali ne mora biti. Ako si dobar radnik, siguran sam da te gazda nece pustiti nakon sto se dokazes. U Barceloni sve vrvi od “stranaca”. Ima latinoamerikanaca, kineza, rusa, 1 hrvat… :ymblushing: , sta ja znam… Kcerkicom idemo u park, pa se s klincima druzi i cujes ono.. mama spanjolka, tata englez… pa mama iz argentine tata “barcelonac”… ma tko te pita?
                Ja imam jako dobre fizicke predispozicije i nisam uopce upadljiv ovdje u barceloni. Šisam se kratko (citaj: brijem glavu odnosno celav sam), koza mi je zimi bijela, po ljeti prvo crvena pa kasnije mozda i dobijem neku boju, nosim suncane naocale da mi ne vide boju ociju, kad s nekim pricam samo govorim: a si? Noooo? Si si!! Claaaro! I to je to. Uklopio sam se. Hehheehehehe

                pozdraf!

                Da,imaš pravo u svemu što si rekao u vezi zaposlenja……..a što se tiče izgleda,svi mislimo da su španjolci tamni,a meni ujna bila ko sir :)) =p~ hahahaha
                ima nas svakakvih B-)

                #13240
                Mario
                Superadministrador

                  Pozdrav svima od 21-godišnje studentice na UB! 🙂

                  #13241

                  Hvala na pozdravu. Pozdrav i tebi “barcelonko”. 😀

                  #13242

                  kad čitam ove vaše poruke, moram priznat da sam jako zavidna 🙂 i sama bih htjela jednog dana živjeti u Barceloni, učim španjolski već neko vrijeme i nadam se da ću jednog dana uspjeti. Samo problem je što ja nemam hrpu rodbine u Barceloni… ustavri ne znam nikoga tamo 🙂 , i ne znam što me to točno vuče… ali stvarno bih voljela jednog dana otići tamo :- … i evo kada već pišem jedno pitanje: jel zna itko koji je najbolji i najsigurniji način za jednog studenta da se prebaci na fakultet u Barcelonu… osim programa za raznjenu studenata koji traju jedan semestar 😀
                  pozdrav svima!!

                  #13243
                  Mario
                  Superadministrador

                    Koja rodbina… Spakirala stvari s 18 godina i ošla u držav(e) da naučim najviše što mogu o jezicima i kulturama koje i dalje toliko obožavam 🙂 🙂
                    Nikog živog nisam znala i moram priznati da jedini hrvati za koje i dalje znam u Barceloni su ovi tu na forumu 😡 😡
                    Eto pišem ti s predavanja na UB 😀 😀 Uči i dalje i ako možeš na razmjenu, odi. Oduševit će te (i javi se za kavu 😉 ) A ako ne, uvijek postoje postdiplomski, diplomski, razne škole gdje možeš upisati koji tečaj preko ljeta… Pozdrav!

                  Viendo 15 entradas - de la 1 a la 15 (de un total de 28)
                  • Debes estar registrado para responder a este debate.
                  ADVERTISEMENT

                  Welcome Back!

                  Login to your account below

                  Create New Account!

                  Fill the forms bellow to register

                  Retrieve your password

                  Please enter your username or email address to reset your password.