Hrvati u Barceloni

Este debate contiene 22 respuestas, tiene 11 mensajes y lo actualizó Imagen de perfil de Anita en barcelona Anita en barcelona hace 3 semanas, 1 día.

Viendo 15 publicaciones - del 1 al 15 (de un total de 23)

• Autor
    Publicaciones
    Imagen de perfil de admin
    admin
    Participante

Forum za sve Hrvate/ice koji zive u Barceloni. Kako se zivi? Kuća, pos´o, pos’o kuća…ili se nadje
    vremena i za izlaske?

Imagen de perfil de adrian89
    adrian89
    Participante

bok

ja sam adrian, iz barcelona.

me gustaría conocer a croatas que vivan en barcelona 🙂

pozdrav a todos los hrvats del mundo

Imagen de perfil de yopete
    yopete
    Miembro

bok

adrian, ja san isto iz barcelone i volia bi upoznat nase ljude sta zive u barceloni o spanjolskoj

uvijek mislim da smo zajedno jaci kad je u pitanju nekakav problem ,uvijek mozemo da si pomegnemo ko ce koga ako nece svoj svoga nista pozdrav i javise

Imagen de perfil de ZELJKO HERCEG
    ZELJKO HERCEG
    Miembro

Hola,
    pozdrav iz Barcelone… pa ako je netko za cafe, ili malo razgovora na hrvatskom, tu sam.
    681 101 894

Imagen de perfil de megi_zg
    megi_zg
    Participante

hola! zivim u hrvatskoj i zanima me da li mi netko moze reci kakav je zivot u spanjolskoj?kada god spomenem svojima da bih zivjela u spanjolskoj govore mi kako je tamo losije nego kod nas.inace sam zaljubljena u spanjolski jezik i kulturu.bila sam prosle godine na maturalcu tamo i osvojilo me sve. Megi

Imagen de perfil de ahorasangradedolor
    ahorasangradedolor
    Participante

@ZELJKO HERCEG wrote:

Hola,
    pozdrav iz Barcelone… pa ako je netko za cafe, ili malo razgovora na hrvatskom, tu sam.
    681 101 894

Nisam u BARCELONI već u Hrvatskoj, nego me zanima kao ste se snašli, u jednoj vašoj poruci ste napisali da ste se u Barcelonu doselili s obitelji,je li vam bilo teško?

ZELJKO HERCEG
    Miembro

Bok. Pa za sad se dobro drzimo. Hvala na pitanju. 🙂 Nesto radimo privatno, pa mogu organizirati putovanja. Meni osobno ovakav ritam odgovara (relacija ESP-HR-ESP). Godine 2000 sam otisao u Marseille, doslovno u nepoznato, i snasao sam se (naravno, uz pomoc nekoga). Ostao sam 4 godine. Ono najvaznije, upoznao sam majku moje dvije prekrasne curice. 🙂

E sad je situacija drukcija jer je tu obitelj pa smo dosli u Barcelonu u stan kod sogora. Supruga je upisala studij, grad nam odgovara, klima nam odgovara… ne znam sta ti jos reci, ali svatko trazi svoju srecu. Meni one fore “stranac” i slicno ne pale. Svi smo mi od krvi i mesa, imamo pravo na zivot i srecu, a kugla zemaljska je za sve ljude na svijetu. Ja imam ponekad osjecaj da sam veci stranac u HR (pogotovo u svojem rodnom “selu”), nego tu u Barci.
    Ako imas priliku otici, vuce te ono nesto… onda nemas sta razmisljati. Uvijek se mozes vratiti kuci, je li tako?
    Ja gledam nekako sve s pozitivne strane i pokusavam uzivati u zivotu koliko se da. Dobrih i losih ljudi ima svugdje u svijetu. Naletio na sve moguce “profile” ljudi. Ima “ludjaka” koliko hoces, ali ima i ljudi za primjer koji te mogu jako motivirati. Nigdje nije lako, ali treba biti uopran, imati neki cilj. Ako nista drugo, naucit ces jezik, i steci daljnje poznanstvo koje te mozda odnese na neki drugu kraj kugle zemaljske.

Nastavak slijedi…

Puno pozdrava iz Barcelone !

Imagen de perfil de admin
    admin
    Participante

I ja isto imam dvije cure :ymhug: . Jedna ima 3 godine a druga ce u travnju navrsiti 2 godine.

ahorasangradedolor
    Participante

Ako imas priliku otici, vuce te ono nesto… onda nemas sta razmisljati. Uvijek se mozes vratiti kuci, je li tako?
    Ja gledam nekako sve s pozitivne strane i pokusavam uzivati u zivotu koliko se da. Dobrih i losih ljudi ima svugdje u svijetu. Naletio na sve moguce “profile” ljudi. Ima “ludjaka” koliko hoces, ali ima i ljudi za primjer koji te mogu jako motivirati. Nigdje nije lako, ali treba biti uopran, imati neki cilj. Ako nista drugo, naucit ces jezik, i steci daljnje poznanstvo koje te mozda odnese na neki drugu kraj kugle zemaljske.

Da,upravo vuče me ono nešto za Barcelonom…ali neznam što valjda je to utjecaj rodbine koja tamo živi već 20 g.,a i zahvaljujući njima već jako dobro pričam španjolski. 🙂 Što se tiče ljudi..fala Bogu ima nas svakakvih i dobrih i loših kako u Hrvatskoj,tako i u Španjolskoj.Nego danas sam gledala na televiziji da ljudi u Barceloni pri zapošljavanju prvo gledaju nacionalnost..mislim da je to i dijelom normalno jer španjolac će prije zaposlit nekog svog nego nekog neznanca,mislim da je ista stvar i u Hrvatskoj.Ja sam optimistična i nadam se da ću jednog dana živjeti i svoju sreću naći u Barceloni :ymhug: ;;) :ymhug:

ZELJKO HERCEG
    Miembro

@ahorasangradedolor wrote:

Da,upravo vuče me ono nešto za Barcelonom…ali neznam što valjda je to utjecaj rodbine koja tamo živi već 20 g.,a i zahvaljujući njima već jako dobro pričam španjolski. 🙂 Što se tiče ljudi..fala Bogu ima nas svakakvih i dobrih i loših kako u Hrvatskoj,tako i u Španjolskoj.Nego danas sam gledala na televiziji da ljudi u Barceloni pri zapošljavanju prvo gledaju nacionalnost..mislim da je to i dijelom normalno jer španjolac će prije zaposlit nekog svog nego nekog neznanca,mislim da je ista stvar i u Hrvatskoj.Ja sam optimistična i nadam se da ću jednog dana živjeti i svoju sreću naći u Barceloni :ymhug: ;;) :ymhug:

A cuj, vjerojatno ima onog da ce spanjolac uzeti spanjolca… ili katalonac katalonaca… Nisam trazio posao pa ne znam. Ali ne mora biti. Ako si dobar radnik, siguran sam da te gazda nece pustiti nakon sto se dokazes. U Barceloni sve vrvi od “stranaca”. Ima latinoamerikanaca, kineza, rusa, 1 hrvat… :ymblushing: , sta ja znam… Kcerkicom idemo u park, pa se s klincima druzi i cujes ono.. mama spanjolka, tata englez… pa mama iz argentine tata “barcelonac”… ma tko te pita?
    Ja imam jako dobre fizicke predispozicije i nisam uopce upadljiv ovdje u barceloni. Šisam se kratko (citaj: brijem glavu odnosno celav sam), koza mi je zimi bijela, po ljeti prvo crvena pa kasnije mozda i dobijem neku boju, nosim suncane naocale da mi ne vide boju ociju, kad s nekim pricam samo govorim: a si? Noooo? Si si!! Claaaro! I to je to. Uklopio sam se. Hehheehehehe

pozdraf!

ahorasangradedolor
    Participante

@ZELJKO HERCEG wrote:

A cuj, vjerojatno ima onog da ce spanjolac uzeti spanjolca… ili katalonac katalonaca… Nisam trazio posao pa ne znam. Ali ne mora biti. Ako si dobar radnik, siguran sam da te gazda nece pustiti nakon sto se dokazes. U Barceloni sve vrvi od “stranaca”. Ima latinoamerikanaca, kineza, rusa, 1 hrvat… :ymblushing: , sta ja znam… Kcerkicom idemo u park, pa se s klincima druzi i cujes ono.. mama spanjolka, tata englez… pa mama iz argentine tata “barcelonac”… ma tko te pita?
    Ja imam jako dobre fizicke predispozicije i nisam uopce upadljiv ovdje u barceloni. Šisam se kratko (citaj: brijem glavu odnosno celav sam), koza mi je zimi bijela, po ljeti prvo crvena pa kasnije mozda i dobijem neku boju, nosim suncane naocale da mi ne vide boju ociju, kad s nekim pricam samo govorim: a si? Noooo? Si si!! Claaaro! I to je to. Uklopio sam se. Hehheehehehe

pozdraf!

Da,imaš pravo u svemu što si rekao u vezi zaposlenja……..a što se tiče izgleda,svi mislimo da su španjolci tamni,a meni ujna bila ko sir :)) =p~ hahahaha
    ima nas svakakvih B-)

Imagen de perfil de colorblack
    colorblack
    Participante

Pozdrav svima od 21-godišnje studentice na UB! 🙂

ZELJKO HERCEG
    Miembro

Hvala na pozdravu. Pozdrav i tebi “barcelonko”. 😀

Imagen de perfil de juanita
    juanita
    Participante

kad čitam ove vaše poruke, moram priznat da sam jako zavidna 🙂 i sama bih htjela jednog dana živjeti u Barceloni, učim španjolski već neko vrijeme i nadam se da ću jednog dana uspjeti. Samo problem je što ja nemam hrpu rodbine u Barceloni… ustavri ne znam nikoga tamo 🙂 , i ne znam što me to točno vuče… ali stvarno bih voljela jednog dana otići tamo :- … i evo kada već pišem jedno pitanje: jel zna itko koji je najbolji i najsigurniji način za jednog studenta da se prebaci na fakultet u Barcelonu… osim programa za raznjenu studenata koji traju jedan semestar 😀
    pozdrav svima!!

Imagen de perfil de colorblack
    colorblack
    Participante

Koja rodbina… Spakirala stvari s 18 godina i ošla u držav(e) da naučim najviše što mogu o jezicima i kulturama koje i dalje toliko obožavam 🙂 🙂
    Nikog živog nisam znala i moram priznati da jedini hrvati za koje i dalje znam u Barceloni su ovi tu na forumu 😡 😡
    Eto pišem ti s predavanja na UB 😀 😀 Uči i dalje i ako možeš na razmjenu, odi. Oduševit će te (i javi se za kavu 😉 ) A ako ne, uvijek postoje postdiplomski, diplomski, razne škole gdje možeš upisati koji tečaj preko ljeta… Pozdrav!

alquiler de coche en croacia
Viendo 15 publicaciones - del 1 al 15 (de un total de 23)

Debes estar registrado para responder a este debate.

Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies